Losowe zdjęcie

rajd12
Image Detail

Ankieta

Jaki lubisz przedmiot?
 

Laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „List do ulubionego pisarza”

PDF Drukuj
Wpisany przez Ewa Zarek   
wtorek, 28 maja 2019 14:49

Z dumą informujemy, że Wiktoria Cymborska uczennica klasy III Gimnazjum im. ks. S. Staszica w Uchaniach z/s w Jarosławcu została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci i Młodzieży 2019 pt. „List do ulubionego pisarza”.

Od siedemnastu lat jednym z wydarzeń towarzyszącym Poznańskim Targom Książek jest konkurs literacki kierowany do młodych pisarzy. W tym roku Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Wydawnictwo Miejskie POSNANIA oraz Radio POZNAŃ, czyli organizatorzy Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zaproponowali następujący temat: „List do ulubionego pisarza”, który okazał się dla młodych pisarzy bardzo atrakcyjny, a wybory adresatów listów, formy przyjęte przez ich nadawców oraz bardzo dojrzała treść prac zadziwiły konkursowe jury.

Sukces jest tym bardziej spektakularny, że jak informują organizatorzy, na tegoroczny konkurs przesłanych zostało 610 prac z całej Polski. Jak podkreślili jurorzy w komunikacie pokonkursowym, nagrodzone prace cechowało ciekawe podejście do tematu, dobry język             i oczywiście samodzielność wypowiedzi. Kierując się tymi kryteriami komisja konkursowa postanowiła nagrodzić książkami i dyplomami prace 44 uczniów w czterech kategoriach wiekowych i przyznać ich autorom równorzędne nagrody.  W grupie gimnazjum wpłynęło 138 prac, a nagrodzono 6 autorów, w tym tylko 1 uczennicę z Lubelszczyzny - WIKTORIĘ -uczennicę naszej szkoły, która swój list zaadresowała do Lucy Maud Montgomery – kanadyjskiej pisarki, autorki m.in. cyklu powieściowego „Ania z Zielonego Wzgórza”.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy kolejnych sukcesów!

 
free pokereverest poker revie

Logo szkoły

logo

Aktualny czas

Szkoła bez przemocy

 

Bierzemy udział w tym programie!!!

Informacje dla rodziców

 

Informacje dla rodziców naszej szkoły

Kogo gościmy:

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości